Przykro Nam
sprawdź wybrane wydarzenie w Kalendarzu wydarzeń /aktywny link / czy było wydarzeniem cyklicznym czy jednodniowym . Wydarzenia cykliczne wyświetlane są we wszystkich terminach trwania . W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

Administrator
Jan Paweł II łączy Polaków. Łączy w drobnych sprawach, ale też w przeżywaniu wielkich wydarzeń historycznych. Te szczególnie podniosłe chwile, które tkwią bardzo mocno w naszej pamięci, to czas beatyfikacji i kanonizacji, a wcześniej czas pożegnania z papieżem Polakiem.

Nasza pamięć bywa zawodna, a wtedy oglądamy zdjęcia. Zastanawiamy się, gdzie wtedy byliśmy, w Wadowicach, Łagiewnikach, a może w Rzymie? Przypominamy sobie, co wtedy robiliśmy? Wspominamy, jakie emocje targały nami w tamtych dniach? Czy te wilgotne oczy, to były łzy smutku, czy radości? Co się skończyło, a co się zaczyna? Czas ucieka. 2 kwietnia minęło już 10 lat od odejścia naszego Papieża. 27 kwietnia minie rok od dnia kanonizacji.

W tych wydarzeniach brała również udział trójka pasjonatów fotografii: Michał Piotrowski, Anna Wantuch oraz Robert Poręba. Utrwalone kadry połączyli w jedną, retrospektywną wystawę. Udostępniając ją nam w tych dniach rocznicowych – zapraszają do refleksji. Być może trudnej refleksji… czy korzystamy z błogosławieństwa i świętości Jana Pawła II ?


Wystawa "Święty na ustach, Święty w sercach" jest kolejną z cyklu Santo Subito. Tym razem autorzy przedstawiają trzy wydarzenia: Pogrzeb, Beatyfikacje i Kanonizację Jana Pawła II.

Rzym, Kraków, Sącz, to miejsca, w których fotograficy dokumentowali te wydarzenia, przedstawiając jednak przede wszystkim ludzi przeżywających te uroczystości..


Autorzy zdjęć:

Mieszkają w Nowym Sączu. Pracują jako nauczyciele różnych specjalności.

Anna Wantuch- fotografia, filozofia, etyka...

Michał Piotrowski- technika, teologia, fotografia...

Robert Poręba - inżynieria środowiska...

Łączy ich : miłość do przyrody, zafascynowanie człowiekiem, fotografia i podróże. Są autorami licznych wystaw w Polsce i za granicą oraz laureatami wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Należą od lat do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Pijalnia Wód Mineralnych, Plac Dietla-Szczawnica,

do oglądania: 2 kwietnia-15 maja 2015 r. w godzinach otwarcia Pijalni (pon.-sob. 7.30-17.45, niedz. 9.00-17.00)

 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

Od do

Miejsce wydarzenia:

Adres:

Pijalnia Wód Mineralnych, Plac Dietla-Szczawnica,

Wydarzenie dodał(a) / Źródło