Przykro nam ale wydarzenie zakończyło sie lub jest już nieaktualne.
W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

AdministratorK2 dla Polaków - spotkanie z uczestnikami letniej i zimowej wyprawy


1 września, podczas 13. Spotkań z Filmem Górskim, godz o 19.30 odbędzie się spotkanie z uczestnikami wyprawy Polskiego Himalaizmu Zimowego PZA wspieranej przez markę LOTTO i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Spotkanie oraz konferencja prasowa odbędą się na Górnej Równi Krupowej. 

W spotkaniu uczestniczyć będą: Jerzy Natkański, Janusz Majer, Janusz Gołąb, Darek Załuski, Krzysztof Wielicki, Artur Małek, Kacper Tekieli, Piotr Tomala, Marek Chmielarski, Rafał Fronia i Krzysztof Wranicz.

Polscy Lodowi Wojownicy, jak nazywa się w świecie naszych wspinaczy, próbowali podczas letniej wyprawy zdobyć szczyt, ale warunki pogodowe były zbyt trudne. Miesięczny rekonesans, podczas którego udało się wejść na niemal 7000 m n.p.m., stanowił przygotowanie – m.in. pod kątem wyboru trasy – do zimowej próby wejścia na K2, zaplanowanej jeszcze na 2017 rok.

Opowiedzą oni o wyprawie i planach zimowego podboju najtrudniejszego i ostatniego ośmiotysięcznika, który nie zdobyty został jeszcze zimą.

13. Spotkania z Filmem Górskim (30 VIII-3 IX) to m.in.:

➝ Najlepsze filmy górskie - z całego świata nakręcone w latach 2015-2017 r.

➝ Spotkanie z Andrzejem Bargielem - himalaistą i skialpinistą, który na nartach zjechał z Manaslu, Sziszapangmy i Broad Peak. Pobił rekord szybkości zdobycia tytułu Śnieżnej Pantery, a teraz był wraz z polska ekipą na K2.

➝ Spotkanie z Gerlinde Kaltenbrunner - pierwszą kobietą, która zdobyła wszystkie ośmiotysięczne szczyty bez użycia butli tlenowych i bez wsparcia tragarzy

➝ Akademia Górska z PZU - projekt promujący bezpieczeństwo w górach, w ramach którego ratownicy TOPR, międzynarodowi przewodnicy PSPW i instruktorzy PZA realizują praktyczne warsztaty w Tatrach.

➝ Outdoorowe zawody Zako Boulder Power - Puchar Polski we wspinaniu

➝ Kamping pod gwiazdami (na Górnej Równi Krupowej) - dla uczestników festiwalu, kiermasz outdoorowy, koncerty, warsztaty slackline, pokazy rowerowe.


(MJZ)

 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

2017-09-01 o godz. 19:30 do godz. 21:00.

Miejsce wydarzenia:

miasto Cieciórki

Adres:

Górna Rówień Krupowa

Wydarzenie dodał(a) / Źródło