Przykro Nam
sprawdź wybrane wydarzenie w Kalendarzu wydarzeń /aktywny link / czy było wydarzeniem cyklicznym czy jednodniowym . Wydarzenia cykliczne wyświetlane są we wszystkich terminach trwania . W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

Administrator
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na wystawę™ pt. "Od Wyszehradu do Wyszehradu" od 19 kwietnia w holu MOK, al. Tysiąclecia 37

Wstęp wolny.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy historycznej pt. „Od Wyszehradu do Wyszehradu”. Ekspozycja złożona z kilkunastu odsłon jest wspólnym, zainicjowanym trzy lata temu, dziełem Grupy Wyszehradzkiej Archiwów. Prezentuje unikatowe, często wcześniej nieznane archiwalia, insygnia, dokumenty, zabytki kultury materialnej i piśmienniczej, które ujrzały światło dzienne przy okazji kwerendy związanej z przygotowaniem ekspozycji. Prezentacja doprowadzona jest aż do czasu upadku komunizmu. O tym przedsięwzięciu opowiadała pani dr hab. Hanna Krajewska z Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Wystawa – w postaci praktycznych roll-upów, z opisem w pięciu językach, będzie pokazywana w parlamentach Polski, Węgier, Czech, Słowacji, objedzie także reprezentacyjne zamki państw Grupy Wyszehradzkiej. Wystawę można oglądać przez najbliższe 3 tygodnie w Miejskim Ośrodku Kultury w godzinach pracy instytucji.

 

 

 

 

 

Więcej informacji na: http://www.mok.nowytarg.pl
 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

Od do

Miejsce wydarzenia:

miasto Robaków

Adres:

al. Tysiąclecia 37

Wydarzenie dodał(a) / Źródło