Przykro Nam
sprawdź wybrane wydarzenie w Kalendarzu wydarzeń /aktywny link / czy było wydarzeniem cyklicznym czy jednodniowym . Wydarzenia cykliczne wyświetlane są we wszystkich terminach trwania . W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

Administrator
Tegoroczna edycja spotkania Jezus na Lodowisku będzie jedną wielką modlitwą przygotowującą wiernych Podhala i całej Małopolski do Światowych Dni Młodzieży. 11 czerwca 2016 r. w Hali Lodowej w Nowym Targu odbędzie się już po raz trzeci spotkanie, które mocnymi zgłoskami wpisało się w tradycję religijną południowego rejonu Polski.

Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest harmonijne połączenie najbardziej tradycyjnych form modlitwy i pobożności, typowej dla Podhala, jak obecność figury Matki bożej Ludźmierskiej, z modlitwą charyzmatyczną, o której animację zatroszczą się członkowie Odnowy w Duchu świętym Archidiecezji Krakowskiej i goście z Rzymu.

Centralną obecnością Lodowiska jest Jezus, obecny cały dzień nie tylko w różnorodnych formach modlitwy, ale przede wszystkim w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. O nauczanie zatroszczy się o. Augustyn Pelanowski, świadectwo własnego nawrócenia przedstawi Andrzej Sowa – Kogut.

Diakonia muzyczna Marii Krawczyk-Ziółkowskiej, oprócz animacji muzycznej spotkania, będzie się modliła wraz z wiernymi słynną Koronką do Bożego Miłosierdzia w wydaniu symfonicznym, której prapremiera odbyła się 3 kwietnia 2016 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Chętni i potrzebujący będą mogli skorzystać z posługi modlitwy wstawienniczej, o którą zatroszczą się posługujący tym mandatem członkowie wspólnot Odnowy.

Centralnym momentem modlitewnym tegorocznego Lodowiska będzie Eucharystia sprawowana przez bpa Grzegorza Rysia. On też wprowadzi zgromadzenie w modlitwę o wylanie Ducha Świętego za wstawiennictwem Matki Bożej Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II na Podhale, Światowe Dni Młodzieży, oraz całą Polskę. Główną bowiem intencją spotkania jest modlitwa o owocny i bezpieczny przebieg Światowych Dni Młodzieży.

Jezus na Lodowisku 2016 zakończy się uroczystym przejściem wszystkich uczestników w eucharystycznej procesji przez Bramę Miłosierdzia w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Głównym organizatorem trzeciej już edycji Lodowiska jest parafia św. Katarzyny w Nowym Targu i tamtejsza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Patronat honorowy nad inicjatywą objął ks. bp Grzegorz Ryś. W organizację i animację spotkania są zaangażowane wspólnoty Kościoła lokalnego i Odnowy w Duchu Świętym z całej Małopolski, wraz z liczną delegacją Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu, która tegoroczny udział w Lodowisku traktuje jako pielgrzymkę wdzięczności za 40 lat istnienia.

 

Bezpośrednim przygotowaniem duchowym do spotkania Jezus na Lodowisku będzie 10 czerwca modlitwa w Centrum Jana Pawła II w Krakowie z udziałem don Fabio Bartoli, odpowiedzialnych i członków Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu i Krakowa oraz przedstawicieli krakowskich środowisk modlitewnych i ewangelizacyjnych.

 

Program:

17.45 - Don Fabio Bartoli: „Wspólnota Maryja - 40 lat katolickiego doświadczenia charyzmatycznego”

18.15 - wspólnotowa modlitwa charyzmatyczna animowana przez odpowiedzialnych i młodzież Wspólnoty Maryja z Rzymu i Krakowa

19.15 - Eucharystia z modlitwą o wylanie Ducha Świętego nad miastem Krakowem, Światowymi Dniami Młodzieży, i nad krajem w rocznicę 1050 Chrztu Polski – o. Marian Gołąb OFMConv, Minister prowincjalny krakowskiej prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów), długoletni misjonarz w Ugandzie

 

 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

2018-07-20 o godz. 10:00 do godz. 16:00.

Miejsce wydarzenia:

miasto Robaków

Adres:

Miejska Hala Lodowa Nowy Targ

Wydarzenie dodał(a) / Źródło