Przykro Nam
sprawdź wybrane wydarzenie w Kalendarzu wydarzeń /aktywny link / czy było wydarzeniem cyklicznym czy jednodniowym . Wydarzenia cykliczne wyświetlane są we wszystkich terminach trwania . W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

Administrator
Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza i Zofia Weiss Gallery serdecznie zapraszają do pracowni Władysława Jarockiego, będącej częścią ekspozycji Muzeum Jana Kasprowicza, na nową wystawyę„Huculskie dialogi”.

Cykl fotografii, szkiców, grafik i obrazów Władysława Jarockiego, pochodzą z jego najwcześniejszych, młodzieńczych pobytów na Huculszczyźnie tj. od ok. 1905 roku. Wystawa prezentuje również malarstwo i fotograficzne konteksty młodej absolwentki ASP w Krakowie – Julii Tsapurak, która mieszka i tworzy w tamtym regionie, odwołując się do jego dawnej kultury i tradycji. Jej malarstwo prezentujące w wąskich kadrach stroje Hucułów, jest jakby wspomnieniem, z czułością przywołanym obrazem tego, co nieuchronnie odchodzi w zapomnienie.


Wystawa została dofinansowana z budżetu Gminy Miasto Zakopane w ramach projektu "Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie w służbie polskiej kultury w roku jubileuszowym (100-lecie odzyskania Niepodległości Polski 50-lecie śmierci Marii Kasprowiczowej") oraz w 50-lecie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

8 lipca - 30 września 2018
Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda 12a
godziny otwarcia: wtorek - niedziela 10 - 15.30


 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

Od 2018-11-26 do 2018-12-31

Miejsce wydarzenia:

Zakopane miasto Zakopane

Adres:

Muzeum Jana Kasprowicza ul. Harenda 12a

Wydarzenie dodał(a) / Źródło