Przykro Nam
sprawdź wybrane wydarzenie w Kalendarzu wydarzeń /aktywny link / czy było wydarzeniem cyklicznym czy jednodniowym . Wydarzenia cykliczne wyświetlane są we wszystkich terminach trwania . W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

Administrator
W poprzednią sobotę obchodziliśmy dzień otwarty SIEMACHA Spot w Bonarce. Został zorganizowany z okazji otwarcia odświeżonego i nowoczesnego podwórka, które powstało z inicjatywy i finansowego wsparcia Bonarki. Od kilku dni najmłodsi podopieczni stowarzyszenia, jak również seniorzy mogą korzystać z wygodnych mebli ogrodowych, leżaków oraz odnowionej otwartej przestrzeni. Możliwy jest również piknik, grill i zabawa na zielonym, przystosowanym do tego podłożu.

Dzień otwarty, jak również zakup mebli, czy pomalowanie ścian to dopiero początek zmian, jakie na nowym podwórku SIEMACHY zostały zaplanowane. W przyszłą sobotę (11.08) prace będą trwały nadal – tym razem będziemy mogli na żywo w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) śledzić postęp malowania muralu, którego szkic zobaczyliśmy na „Podwórkowej zabawie” 4 sierpnia. W projekt ten trzeba włożyć sporo pracy, precyzji i zaangażowania, co zapewni krakowska artystka - Martyna Borowiecka.

Na co dzień zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym, rysunkiem, tworzy obiekty i instalacje malarskie. Dyplom zrealizowała na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w 2013. Obecnie studentka środowiskowych studiów doktoranckich na tej samej uczelni. Od lat jest również zaangażowana w projekty artystyczne ze stowarzyszeniem. Od 2016 realizuje malowidła cienna dla Stowarzyszenia Siemacha. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Projekt muralu przedstawia różne aktywności i gry, z którymi możemy spotkać się w SIEMACHA Spot. Ścienny malunek jest również próbą pokazania wartości, jakimi kieruje się stowarzyszenie. To stawianie pierwszych samodzielnych kroków w przestrzeni publicznej, gdzie kształtują się społeczne umiejętności, dokonuje się wyborów, ale też miejsce, gdzie z rówieśnikami cały czas trwa integracja i dobra zabawa.

Odnowione podwórko nabrało już kolorów i zostało żywo i z entuzjazmem przyjęte przez podopiecznych Stowarzyszenia. Stało się atrakcyjnym miejscem spotkań międzypokoleniowych i zapewnia odpowiednią wygodę. Uwieńczeniem, jak również zakończeniem pierwszego etapu prac na podwórku będzie wspomniany mural, który z pewnością nada mu dodatkowego klimatu , którym można się już cieszyć.

Finansowe zaangażowanie Bonarki w lokalne inicjatywy to część odpowiedzialnej strategii promocji. Tegoroczna kampania Bonarki eksponuje motywy uliczne i nawiązuje do typowo miejskich elementów. Mural od dawna wpisuje się w kulturę ulicy. Dzieła lokalnych artystów stale kreują wygląd naszych podwórek, skwerów i osiedli - wyjaśnia Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki.


W sobotę (11.08) na profilu Bonarki na Facebooku i Instagramie będzie można śledzić pracę artystki już od godziny 11:00.

Stowarzyszenie SIEMACHA to organizacja społeczna pożytku publicznego, o jednoznacznej identyfikacji ideowej i wypracowanych standardach pracy. Od 25 lat, jako organizacja sieciowa, prowadzi działalność edukacyjną i wychowawczą poprzez prowadzenie placówek dla dzieci i młodzieży. Placówki SIEMACHA Spot to „nowoczesne podwórka” na których młodzi ludzie zdobywają umiejętności społeczne, rozwijają talenty, przygotowują się do dorosłego życia. W rozumieniu SIEMACHY „podwórko” czyli przestrzeń pozytywnej roli grupy rówieśniczej, która stanowi wraz z rodziną i szkołą kompletne środowisko dorastania młodego człowieka. SIEMACHA jest pionierem projektu placówek dla dzieci i młodzieży zlokalizowanych pod dachem Galerii Handlowych (obecnie pięć w Polsce), w tym w BONARCE. 

 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

2019-02-18 o godz. 16:00 do godz. 20:00.

Miejsce wydarzenia:

miasto Kraków

Adres:

Kamińskiego 11

Wydarzenie dodał(a) / Źródło