Przykro Nam
sprawdź wybrane wydarzenie w Kalendarzu wydarzeń /aktywny link / czy było wydarzeniem cyklicznym czy jednodniowym . Wydarzenia cykliczne wyświetlane są we wszystkich terminach trwania . W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

Administrator
  Nowa Huta. Kompozytor opiera się o fortepian i spogląda w obiektyw aparatu. W jego oczach widać błysk, kiedy pyta, czy się uśmiechać. „Bo wie Pani, Juliusz Łuciuk jest radosny. Niech i jego zdjęcie będzie radosne”, mówi o sobie. Spogląda w okno, przez które przebija się letnie, zachodzące już słońce i unosi ręce niczym do modlitwy.

W oczach muzyka widać niegasnącą pasję. Pokazuje nuty, zdjęcia rodzinne. Przysiada na chwilę i wzdycha z tęsknotą.

Kim jest Juliusz Łuciuk? Czy jego osobowość widoczna jest w jego muzyce? Maluje dźwiękiem, czy koloruje muzyką?  

Jesienią tego roku powstaje pomnik - muzyczny pomnik ważnego dla polskiej kultury kompozytora –Juliusza Łuciuka, który wciąż pozostaje aktywnym twórcą.  

Jego niezwykle ważny dorobek artystyczny wymaga podkreślenia w środowisku kultury, bowiem znacząco wpłynął na kształt współczesnej muzyki polskiej, a pozaschematowe podejście do kompozycji przyczyniło się do wzbogacenia polskiego dorobku kulturowego.

 „Muzyczny Pomnik Juliusza Łuciuka” to projekt, na który składa się album płytowy nagrany przez Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod kierunkiem Maestro Janusza Siadlaka (premiera 19.09.2018 r, DUX), a także jesienne koncerty promocyjne stworzone we współpracy z kompozytorem i jego bliskimi, dającymi wgląd w życie kompozytora i jego muzyczną historię. Koncerty odbędą się w Krakowie (11.10.2018) , Warszawie (18.10.2018) oraz Częstochowie (6.12.2018). 

 

Warszawa:

18 października 2018, godz. 19:30

Kościół św. Augustyna ul. Nowolipki 18

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum 

Dyrygent - Janusz Siadlak 

Prowadzenie – Kinga Wojciechowska

 

WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

2018-10-24 o godz. 10:00 do godz. 16:00.

Miejsce wydarzenia:

Warszawa miasto Warszawa

Adres:

Kościół św. Augustyna ul. Nowolipki 18

Wydarzenie dodał(a) / Źródło