Przykro Nam
sprawdź wybrane wydarzenie w Kalendarzu wydarzeń /aktywny link / czy było wydarzeniem cyklicznym czy jednodniowym . Wydarzenia cykliczne wyświetlane są we wszystkich terminach trwania . W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

Administrator
Skoro Jarmark Podhalański to nie może zabraknąć zespołów ludowych, którymi 18 sierpnia (piątek) o godz.15.00 rozpoczniemy tegoroczny Jarmark. Będą z nami: Grupa Ludowego Tańca Starszych "Lelija" (Litwa);  Żeńska Grupa Taneczna "Katpedeles" (Litwa); Narodowy Zespół Instrumentów Ludowych „Krynica” (Białoruś).

 Grupa Ludowego Tańca Starszych "Lelija"

Lilia - lelija jest przedstawiona w herbie miasta Wilkawiszkis. Pod nazwą „Lelija” 10 lat po temu utworzyła się grupa ludowego tańca starszych, która reprezentuje Centrum Kultury miasta Wilkawiszkis. Grupę tworzą rodzinne pary, które połączyły się w jedną dużą rodzinę tancerzy. Występują często na różnych koncertowych scenach Litwy, gdzie celebrują narodowe święta i spędzają wolny czas. Ze swoim programem zespół był w Polsce, Włoszech oraz Macedonii. W repertuarze "Lilii" znajdują się ludowe sceniczne tańce, a także tańce innych narodów świata. Kierownikiem artystycznym jest Irena Šunokiene.

Żeńska Grupa Taneczna "Katpedeles"

Katpedeles to kwiat pól, proste znaczenie tego słowa - kocie pięty, a symbolizuje ono kobiecość i magię. Przeszło 10 lat temu młode kobiety uciekły od życiowej rutyny i założyły  taneczną grupę w Centrum Kultury miasta Kibartaj. Na repertuar Grupy Tanecznej składają się litewskie ludowe stylizowane tańce i tańce narodów świata m. in. romskie i żydowskie. Stylizowane są też kostiumy taneczne odpowiadają rozumieniu estetyki współczesnego człowieka. Zespół "Katpedeles" często tańczy na scenach różnych miast rodzinnego kraju, ale na międzynarodowym festiwalu udział wystąpi po raz pierwszy. Spodziewamy się, że będzie to początek dużej drogi koncertowej. Kierownikiem artystycznym jest Irena Šunokiene.

Narodowy Zespół Instrumentów Ludowych „Krynica”

Członkowie zespołu to profesjonalni muzycy i nauczyciele, którzy pracują w Szkole Sztuk. Osnowę repertuaru stanowią znakomite utwory różnych narodów świata. Zespół był wielokrotnie nagradzany na krajowych i międzynarodowych konkursach. Zespół reprezentuje miasto Marina Gorka, Białoruś. Kierownik zespołu: Andriej Fedenkow.

Więcej informacji na: http://www.mok.nowytarg.pl/
 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

2018-11-18 o godz. 18:00 do godz. 20:00.

Miejsce wydarzenia:

miasto Robaków

Adres:

PŁYTA RYNKU

Wydarzenie dodał(a) / Źródło