Przykro nam ale wydarzenie zakończyło sie lub jest już nieaktualne.
W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

Administratoroncert Les Deboucheurs


Tym razem w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką zapraszamy na koncert zespołu Les Deboucheurs. Wydarzenie odbędzie się 29 października (niedziela) o godzinie 18.00 w Kościele NMP Nieustającej Pomocy, ul. Ks. Kaszelewskiego 9

Zespół Les Deboucheurs powstał na styku odmiennych światów, w krainie krzyżujących się idei, uczuć i myśli. Artyści, niesieni wiatrem dźwięków, ruszają w podróż tropem najpiękniejszych kwiatów muzyki etnicznej i klasycznej, doprawiając elegancję francuskich walców porywczością tang Astora Piazzoli, a ekspresyjną fantazję stylu gypsy osładzając delikatnością ballad jazzowych. Tak oto zespół Les Deboucheurs pragnie zaskakiwać w swym repertuarze bukietem różnych, niekiedy sprzecznych emocji, zlewających się w jedną, piękną i spójną całość, fascynującą jak opowieść wyszeptana przed laty przez dziadka do snu.

Jakub Hubicki – student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Wcześniej studiował na Wydziale Instrumentalistyki Klasycznej w Katowicach oraz filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Koncertuje od 2011 roku, zadebiutował w Teatrze Witkacego w Zakopanem, gdzie był współtwórcą oraz wykonawcą muzyki do spektaklu „In Limbo”, wystawianym w 2011 i 2012 roku. Zaczął wówczas współpracować z zespołami Meeow, Zwyk, Son in Love i ChuChu. Obecnie gra w dwóch zespołach, Harmony Trejo i Paradigmat oraz koncertuje z Adą Szulc i zespołem Zwyk. 

Dominik Pietraszek – skrzypek i puzonista w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Dominika Bieńczyckiego oraz Marka Michalaka. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole im. F. Chopina w Nowym Targu. Pomimo „klasycznego rygoru” interesował się muzyką folklorystyczną, która świetnie uzupełniała brak improwizacji w szkole. Z zespołem Regionalnym „Zielony Jawor” koncertował i chłonął kulturę folkową Polski, Słowacji, Węgier, Litwy, Czech, czy Chorwacji, co nie pozostaje bez wpływu na styl jego improwizacji.

Szymon Kozikowski – ceniony krakowski gitarzysta jazzowy studiujący na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Piotra Domagały. W swojej karierze akompaniował wielu wokalistom, a stylistyki muzyczne w jakich się swobodnie porusza sięgają od rocka, przez poezję śpiewaną, swing, blues, jazz, pop i muzykę klezmerską. Naukę rozpoczął w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Krzysztofa Bolka.

Kacper Baca – swą przygodę z instrumentem rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Żywcu, w klasie kontrabasu Macieja Spychały, gdzie już od najmłodszych lat miał kontakt nie tylko z muzyką klasyczną, ale i z ludźmi głęboko zakorzenionymi w dźwiękach etnicznych. Owocuje to świetną zdolnością improwizacji oraz unikalnym charakterem brzmienia. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Kalinowskiego i ceniony muzyk grający w różnych zespołach klezmerskich na krakowskim Kazimierzu.


Wstęp wolny! 


(MJZ)

 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

2017-10-29 o godz. 18:00 do godz. 20:00.

Miejsce wydarzenia:

miasto Cieciórki

Adres:

Kościół NMP Nieustającej Pomocy ul. Ks. Kaszelewskiego 9

Wydarzenie dodał(a) / Źródło