Przykro Nam
sprawdź wybrane wydarzenie w Kalendarzu wydarzeń /aktywny link / czy było wydarzeniem cyklicznym czy jednodniowym . Wydarzenia cykliczne wyświetlane są we wszystkich terminach trwania . W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

Administrator
Bogusław Grzybek – Twórca i szef artystyczny Chóru Akademickiego ORGANUM przy Klubie Inteligencji Katolickiej w Krakowie. Studia muzyczne odbył w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w klasie organów prof. Józefa Chwedczuka oraz z zakresu teorii specjalnej. Ukończył również kurs z zakresu dyrygentury chóralnej prowadzony przez prof. Stefana Stuligrosza w Poznaniu, a także uczestniczył  w seminariach interpretacji muzyki bachowskiej u prof. Helmuta Rillinga.
Jest pierwszym organistą w Bazylice Mariackiej w Krakowie, a ponadto profesorem w Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Żeleńskiego oraz dyrygentem i kierownikiem artystycznym istniejącego w tej szkole chóru „Pro Musika”. Niezmordowany animator, autor wielu inicjatyw i przedsięwzięć artystycznych. Juror licznych krajowych konkursów muzycznych. Ponadto prowadzi Zespół instrumentalny RICERCAR oraz chór CANTATA w Niepołomicach. Za działalność w zakresie kultury muzycznej uhonorowany został wieloma nagrodami i odznaczeniami – m.in. Złota odznaka Miasta Krakowa oraz Nagroda Miasta Krakowa. Chóru ORGANUM istnieje od 1969 roku, uczestniczy on rocznie w około 50 koncertach. Od 1974 roku datują się zagraniczne wyjazdy chóru, który zaznaczył swą obecność niemal we wszystkich krajach Europy, a także w USA. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W grudniu 2007 nadany mu został przez Papieża Benedykta XVI ORDER GRZEGORZA WIELKIEGO, wręczony przez Ks. Kardynała Stanisław Dziwisza.
W roku 2019 będzie obchodził 80-te urodziny, a chór ORGANUM jubileusz 50-lecia istnienia.
Więcej informacji na: http://tanew.info.pl
 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

2018-12-09 o godz. 09:00 do godz. 10:00.

Miejsce wydarzenia:

Adres:

ul. Czarnowiejska 93

Wydarzenie dodał(a) / Źródło