Przykro nam ale wydarzenie zakończyło sie lub jest już nieaktualne.
W serwisie zamieszczamy tylko informacje o wydarzeniach trwających oraz planowanych .

AdministratorKoncerty Chóru Prelude z Budapesztu


Chóru mieszany PRELUDE z Budapesztu zaprasza na koncert:

  

16 marca, sobota, godz.  16.30

Kościół św. Barbary w Krakowie

Plac Mariacki

 

WSTĘP WOLNY!

 

W programie:  Wybór pieśni wielkopostnych

Dyrygują:  Kabdebó Sándor i Köncse Kriszta

 

Historia chóru „Prelude” sięga roku 1950, kiedy to został on założony przez grupę studentów Uniwersytetu Ekonomicznego (obecnie Uniwersytet Corvinus). W tym czasie był znany jako Chór Oeconomicus. W 1991 roku chór został zreorganizowany przez Sándora Kabdebó i otrzymał nazwę "Prelude". Od momentu założenia chór bardzo przyczynił się do utrwalania i rozwoju  węgierskiej tradycji chóralnej a także regularnie uczestniczył w konkursach i festiwalach.

Największe osiągnięcia chóru to III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Chórów Bartóka i w Debreczynie w 1996 i 2000 roku oraz w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Spittal w Austrii w 1999 roku, a także II nagroda i złoty dyplom - wspólnie z chórem kameralnym Óbuda - w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Budapeszcie w 2005 r. Ostatnie sukcesy chóru to pierwsza nagroda w ramach 5. Węgierskiego Konkursu Chórów im. Zoltána Kodály’a w 2009 r., III nagroda na konkursie w Neuchatel  w 2014 r. oraz I nagroda, Grand Prix i nagroda publiczności w 7. Węgierskim Konkursie Chórów im. Zoltána Kodály’a w 2016.
 
Oprócz udziału w festiwalach i konkursach chór regularnie koncertuje na Węgrzech, a także występuje samodzielnie lub wspólnie z innymi chórami oraz z orkiestrami. Chór Prelude rozwija również rozległe kontakty międzynarodowe przyjmując zaproszenia na występy we Francji, Austrii, Czechach, Hiszpanii, Włoszech, Serbii i Rumunii.

 

Informacje o czasie i lokalizacji wydarzenia

2019-03-16 o godz. 16:30 do godz. 17:30.

Miejsce wydarzenia:

Małopolskie Kraków Kraków

Adres:

Kościół św. Barbary, Plac Mariacki, Kraków

Cracovia Andante

Wydarzenie dodał(a) / Źródło